Filip Gloser z Unicorn Systems a.s. vyslovil domněnku, že ChatGPT je gamechanger. ChatGPT je natrénován na datech z internetu. Aby bylo AI pomocníkem i v daném podniku, tak je nezbytné, aby byl tento jazykový model natrénován na podnikových datech, která musejí být dobře připravena a očištěna od chybných podkladů a tato data musejí být bezpečná, což bylo nosné téma jedné z dalších přednášek.
Že chytrost umělé inteligence závisí především na vstupních datech, zopakoval i Pavel Václavek z CEITEC VUT a představil inteligentní testbed, kterého mohou firmy v rámci svého aplikovaného výzkumu využít.
Umělá inteligence je hrozbou kybernetické bezpečnosti, upozornil Jiří Sedláček z Network Security Monitoring Clusteru, přednesl různé hrozby a doporučil všem firmám zavést minimální bezpečnostní standard (definován NÚKIB), bez ohledu na to, zda mají za povinnost ho zavést či nikoli a opět varoval, že nejslabším článkem jsou lidi.
Veronika Večeřová z Intemac Solutions, s.r.o. představila eDIH DIGIMAT a jeho služby, například Akademii digitální transformace, kterou mohou firmy zdarma využít. Radek Kopecký z Regionální hospodářské komory Brno prezentoval CyberSecurityHubcz a jeho bezplatně poskytované služby – Akademii kybernetické bezpečnosti a posouzení úrovně kybernetického rizika.
Po skončení i v průběhu přestávek probíhal živý networking, který ukázal na to, že propojení umělé inteligence a kybernetické bezpečnosti je tématem, které firmy zajímá.